5 דברים שחייבים לדעת על חתונה ביום שישי

תאריך

בשנים האחרונות חתונות ביום שישי בצהריים צוברות פופולריות. מצד אחד מדובר בעיתוי מעניין וחריג, אך מצד שני מדובר בתזמון קצת לחוץ, שלא מתאים לכל זוג. במאמר זה נשתף אתכם ב-5 דברים שחייבים לדעת על חתונה ביום שישי:

1. האם ההלכה מתירה חתונה ביום שישי?

בגמרא נכתב שאסור לערוך חתונה בערב שבת או במוצאי שבת, בשל החשש שארגון סעודת החתונה יביא בטעות לידי חילול שבת, אך הדבר לא נפסק להלכה, ולאורך הדורות נערכו חתונות יהודיות רבות בימי שישי, כאשר בקהילות מסוימות ערכו חתונות רק  בימי שישי. הסיבה לכך הייתה העוני הגדול, ולכן היו מחברים את סעודת החתונה ואת סעודת השבת, כדי לחסוך בהוצאות.

2. היום שלכן יתחיל מוקדם!

כלה יקרה, אם היום של כלה שמתחתנת ביום רגיל מתחיל מוקדם, היום שלך יתחיל מוקדם הרבה יותר. האיפור, התסרוקות, ההתארגנות… אם האירוע שלך מתחיל ב-11:00, הכי מאוחר שתוכלי להתחיל להתארגן יהיה ב-6:00 בבוקר. כדי שלא תצטרכו לקום ב-3:00 בלילה, וודאו שכבר בלילה שלפני תהיו בקרבת מקום יחסית למקום האירוע, ואם אתן גרות רחוק – תתארחו אצל חברה או קרובת משפחה שגרה באיזור.

3. הרווחתן הרבה אור יום

במקום לקבל תמונות עם תאורה מלאכותית, הרווחתן תמונות מוארות באור טבעי ונוצץ. הצלמים יהיו ערוכים בהתאם, וכך החתונה שלכן תקבל גוון מיוחד, והאלבום שלכן יהיה שונה לחלוטין מכל מה שאתן והחברות שלכן הכרתן.

4. שמרו על לו"ז הגיוני

כדאי להתחיל את הצילומים מוקדם בבוקר, כדי שתוכלו להגיע לאירוע בנחת ובזמן. קחו בחשבון שאם תבנו לעצמכם לו"ז צפוף מדי, מפלס החרדה יתחיל לעלות מוקדם מאוד. במקרה הצורך, זכרו שניתן להפריד את הצילומים הזוגיים מיום החתונה עצמו. כמו כן, אם אתם או חלק מהאורחים שלכם דתיים, קחו בחשבון ששעת סיום החתונה צריכה להיות הגיונית, כדי שהם יוכלו להגיע חזרה הביתה לפני שבת.

5. חתונה בצ'יל

חתונת צהריים היא חתונה של צ'יל ורוגע. כיוון שהשמש עדיין בשיאה, איפור ותסרוקות כבדות ייראו מוגזמים, ולכן כדאי לבחור סגנון יותר קליל ושליו. גם האוכל וברי המשקאות יכולים להיות יותר עליזים ושובבים, באווירת צהריים קיצית ומהנה. לכו על האקססוריז המתאימים, בחרו את החברה המתאימה להשכרת ציוד לאירועים ותהנו מחתונה יוצאת דופן ובלתי נשכחת!

מאמרים
נוספים