5 טיפים לעריכת חינה בבית

תאריך

מזל טוב! סוף סוף הגיעו לקיצם חיי הרווקות, והדרך הכי מתוקה להיכנס לחיי הזוגיות היא עם טקס ה'חינה' החגיגי. אם אתם רוצים לחגוג כמו שצריך אבל לא לקרוע את הכיס – תקראו את חמשת הטיפים שאספנו בשבילכם לעריכת חינה מושלמת בבית:

רגע, מה זה בכלל "חינה"?

טקס החִינָה (מוכר גם בשמות חִנֵּה או חֶנָה), הוא טקס טרום־חתונה שנהוג בדרך כלל בתרבויות ההודית, התימנית והמרוקאית. טקס החינה מתקיים בדרך כלל יום או יומיים לפני החתונה (לעיתים אחרי שהכלה טובלת במקווה), והוא אירוע חגיגי הכולל מוזיקה, ריקוד ואוכל. הכלה עשויה ללבוש בגדים ותכשיטים מסורתיים, והטקס עשוי לכלול מנהגים כגון החלפת מתנות או ברכות.

במהלך הטקס, מורחים חומר אדום-כתום המופק מצמח ה"חינה" על ידי החתן והכלה, חומר המסמל יופי, מזל טוב והגנה על הכלה ביום חתונתה. כמו כן, יש המאמינים שככל שכתם החינה כהה יותר, כך האהבה בין החתן והכלה תהיה חזקה יותר. בחלק מהעדות נהוג למרוח רק את האצבע עליה מניח החתן את הטבעת, וישנן עדות בהן מציירים עיטורים מהחינה גם על כפות רגליהם של המשתתפים.

כעת נעבור ל-5 הטיפים לעריכת חינה בבית:

1. תלבושות

אי אפשר לוותר על התלבושות; גם אם אתם מזמינים מחברה מקצועית וגם אם אתם מביאים מהמחסן של סבתא – התלבושות הן מסמר הערב, וצריך לוודא שיהיה מספיק לכל מי שירצה. כשכולם סוף סוף ילבשו את התלבושות המסורתיות של העדה שלכם, כל האולם יהפוך לססגוני ושמח, שמחה אמיתית של מצווה ושל זוגיות חדשה.

2. תפאורה

הדבר העיקרי שאתם רוצים באירוע חינה הוא שהמוזמנים ירגישו, גם אם לרגע, בעולם אחר לגמרי. לכן, חשוב שגם השולחנות להשכרה וגם הכסאות להשכרה שהבאתם יתאימו לתפאורה הכוללת, ויעבירו את ההרגשה האותנטית והמסורתית של העדה שלכם. זה לא משנה אם תבחרו בעיצוב של ארמון מרוקאי או של אוהל חינה תימני, ההגשה היא זו שתקבע איך האורחים שלכם ירגישו, ולאן הם יטוסו בעיני רוחם.

3. מוזיקה

כשאתם דואגים למוזיקה לאירוע החינה, חשוב לוודא שזו מוזיקה אתנית אמיתית, וכזו שלא תאפשר לאף אחד להישאר לשבת במקום שלו. המטרה היא שכולם יקומו לרחבת הריקודים כדי לחגוג עם בעלי השמחה, ומוזיקה טובה באירוע יכולה להפוך אותו מאירוע נחמד לאירוע מושלם.

4. הסברה

מה לעשות, בחלק גדול מהמקרים טקס החינה והשלבים השונים בו לא ברורים מספיק לכל המשתתפים… אם יש כאלו שזו הפעם הראשונה שלהם בטקס חינה, הם כנראה יתביישו לשאול מה בדיוק קורה ומה עושים בכל שלב של הטקס, ולכן כדאי למנות מנחה שיעניק הסבר קצרצר על כל אחד מהשלבים במהלך הטקס, או אפילו לבקש מהדי.ג'יי שיעשה זאת.

5. מזכרות

ברוב אירועי החינה נהוג להעניק לאורחים מתנה סמלית, שתזכיר להם את האירוע. כיוון שהחינה היא טקס רוחני, נהוג להעניק מתנות הנוגעות בהיבטים הרוחניים שבחיי האדם, כמו מגנטים עם ברכת הבית, תפילת "אשת חיל", ברכה להדלקת נרות שבת או ברכה להפרשת חלה.

כדי לחסוך לכם כאב ראש, ב'יהלום – השכרת ציוד לאירועים' נוכל לדאוג עבורכם לכל מה שקשור להשכרת ציוד לאירועים. צרו קשר כדי למצוא את כל הציוד שאתם צריכים במקום אחד, ולהפוך את האירוע שלכם לנוצץ ומלוטש.

מאמרים
נוספים