5 טיפים שיעזרו לכם לוודא שלא התפקשש כלום בתכנון האירוע

תאריך

תכנון אירוע יכול להיות משימה לא פשוטה, ולא משנה מהו גודלו של האירוע. ישנם הרבה פרטים שצריך להקפיד עליהם, וצריך כל הזמן לוודא ששום דבר לא משתבש. עם זאת, לא משנה עד כמה טוב תתכננו את האירוע – בעיות בלתי צפויות יכולות להתעורר. הנה 5 טיפים שיעזרו לכם להפחית את הטעויות ולוודא שלא התפקשש כלום בתכנון האירוע:

1. בנו תוכנית ברורה

לפני שתתחילו לצלול לפרטים הקטנים, בנו לכם קודם כל מסגרת רחבה שתתן לכם מושג בפני מה אתם עומדים. בחרו נושא לאירוע, תחשבו כמה ומי הם האנשים שאתם רוצים שישתתפו בו, מצאו תאריך ושעה מתאימים והבינו מהו התקציב העומד לרשותכם. ככל שהמסגרת תהיה ברורה לכם יותר ויותר, תוכלו יותר להתגמש ולשחק בתוכה, ולוודא שגם אם משהו אחד מתפקשש – יהיה לכם קל מאוד לחזור לבסיס ולהתארגן מחדש.

2. שימו לב לפרטים

כיוון שאתם רוצים להבטיח שהכל יתנהל בצורה חלקה ולאורחים שלכם תהיה חוויה נהדרת, אף פרט לא קטן מדי וחשוב להיות יסודיים וקפדנים בתכנון. אחרי שבניתם לעצמכם מסגרת מסודרת לתכנון האירוע, תאצילו סמכויות לאנשים הנכונים ותתחילו לעבוד על הפרטים. אם אתם מחפשים שולחנות להשכרה, למשל, וודאו שאתם בוחרים באלו שיתאימו בצורה הטובה ביותר לאירוע שלכם; בנו לו"ז מפורט, למדו איך מכינים רשימת מוזמנים לחתונה וכן הלאה.

3. היו גמישים!

היו רגועים ויעילים. לא על הכל אתם שולטים, ולפעמים צריך פשוט לזרום עם המצב, גם אם זה לא כיף וקל. ברגע שתהיו ערוכים ותהיו מוכנים לבצע שינויים תוך כדי תנועה, לא תתקעו באותו מקום. שקלו ליצור צוות של מספר אנשים שיוכל להציע הצעות לקידום ולייעול במקרה שדברים משתבשים.

4. פנו לאנשי מקצוע

אם אין לכם זמן – תשקלו לשכור מתכנן אירועים מקצועי. אם אין לכם תקציב לכך, וודאו שאתם פונים לאנשי המקצוע המתאימים והאמינים ביותר. למשל, אם אתם מחפשים חברה להשכרת ציוד לאירועים, אל תסמכו על חברה ששייכת לבן של האחיין של דוד של חבר של השכן של סבתא. וודאו שאתם עובדים מול חברה אמינה ומנוסה, עם רקורד מוכח. חברות שכאלו מועדות פחות לבעיות, ולפחות דבר אחד יירד לכם מהראש.

5. צרו תוכנית גיבוי

לא משנה כמה טוב אתם מתכננים אירוע, בעיות בלתי צפויות יכולות לצוץ ואין לכם ממש שליטה עליהן. לכן חשוב שתהיה תוכנית גיבוי, כלומר: בעת תכנון אירוע עליכם לחשוב על תרחישים שונים שעלולים לקרות ולנסות להבין מה אתם יכולים לעשות כדי להתמודד איתם בזמן אמת. למשל, אם אתם מתכננים אירוע בחוץ, כדאי שתהיה לכם תוכנית למקרה של מזג אוויר גרוע, שלא יאפשר את קיומו של האירוע תחת כיפת השמיים. תוכנית גיבוי יכולה להשאיר את האירוע "על המסלול" ולמזער את הנזק של הבעיות שצצות.

אנחנו כאן כדי להקל עליכם. צרו קשר כדי למצוא את הציוד המתאים עבורכם, ובכך תחסכו זמן וכאב ראש.

מאמרים
נוספים